مرداد 18, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

اشتباه: نوشتن مثل یک دست دوم فروشی!

از آنجا که ایمیل یکی از به صرفه ترین راه های بازاریابی است، کسب و کار های کوچک به عنوان اولین راه بازاریابی خود، ایمیل مارکتینگ را انتخاب می کنند. اما متاسفانه مشاغل کوچک معمولا در نوشتن حرفه ای نیستند و از حرفه ای ها نیز استفاده نمی کنند. آنها به جای این که به «خب ، کاربران من چه چیز رو در ایمیل من مفید می دونند؟» فکر کنند ، به  «چطور بنویسم که شرکتم رو بهتر معرفی کنم» می اندیشند.

از جملات امری در ایمیل های خود استفاده نکنید. ما نباید چیزی را به زور به مشتری مان تحمیل کنیم. ضمن اینکه سیستم های تشخیص اسپم نیز به این موارد حساس هستند.

طرز فکر فیلتر های اسپم چیست؟!

فیلترهای اسپم معیارهای زیادی را در نظر می گیرند تا بتوانند تفاوت ایمیل های اسپم را از دیگر ایمیل ها تشخیص دهند. این آیتم ها از جمله مواردی است که توسط همگی آنها مدنظر قرار می گیرد:

  • استفاده افراطی از علامت تعجب!!!!!!
  • استفاده از حروف بزرگ (یعنی با Caps Lock روشن که البته بیشتر در زبان انگلیسی معنی دارد. در فارسی هم استفاده زیاد از حروف بزرگ مضر است.)
  • وجود کد های در هم و بر هم ! در صفحه (معمولا وقتی که متنی از Microsoft Word کپی می شود کد های اضافی زیادی به همراه آن منتقل می شوند.)
  • استفاده از رنگ های تند مثل قرمز و سبز و زرد 
  • استفاده از کلمه تست (test) در عنوان ایمیل
  • طراحی یک صفحه HTML که در آن تنها یک عکس بزرگ وجود دارد و متن بسیار کمی دارد و یا اصلا متن ندارد.
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ