اینفوگرافیک چیست؟
تیر 19, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

اینفوگرافیک چیست؟

از زمانی که اینترنت به نوعی اختراع شد سال ها می گذرد و هم اکنون اینترنت در جزیی ترین بخش های زندگی آدمی نفوذ کرده است و حتی به یکی از شاخص های اندازه گیری کیفیت زندگی تبدیل شده است. ابزاری همچون اینترنت با توجه به کاربرد های وسیع آن نیاز به کنترل کیفیت دارد. یکی از عوامل کنترلی موتور های جستجو هستند.

گسترش انواع جدید محتوا، موتور های جستجو را بر آن داشت تا برای ارایه محتوای مناسب به کاربران خود ، معیار های جدیدی را الگو قرار دهند. در حال حاضر تولید محتوا شامل تولید مطالب و مقالات، پادکست، ویدیو بلاگینگ، اینفوگرافیک و هر راهی است که به نوعی اطلاعات مفید به خوانندگان منتقل گردد. مطمئنا این راه ها هر روز توسعه یافته و راه های جدید معرفی می شوند.

در حال حاضر یکی از جذاب ترین روش ها، اینفوگرافیک است.

اینفوگرافیک چیست؟

به بیانی ساده، اینفوگرافیک اطلاعات و داده هایی نامرتب است که ابتدا دسته بندی می شوند، در جای درست قرار می گیرند و به شکل جذاب تری به نمایش گذاشته می شوند. به بیانی دیگر اینفوگرافیک، اطلاعاتی است که در قالبی گرافیکی و جذاب به نمایش گذاشته می شوند.

در ایران چند سایت از جمله ایفوگرافیکس دات آی آر به طور اختصاصی به این مقوله پرداخته اند و سایت های دیگر همچون سایت های خبری نیز ، هر از چند گاهی اقدام به انتشار یک اینفوگرافیک می کنند.

در مقیاس بزرگتر و به زبان انگلیسی نیز سایت های بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند. یکی از بهترین و کاملترین آنها Visual.ly است که علاوه بر امکان جستجو در اینفوگرافیک ها به شما امکانات ساخت اینفوگرافیک را هم می دهد.

پس دست به کار شوید. یک اینفوگرافیک در موضوع کاری خود بسازید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

[box]نسخه اصلی این اینفوگرافیک را در اینجا ببینید [/box]

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ