تیر 29, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

اشتباه: استفاده از ایمیل های مالی برای خبرنامه

لابد شما تعداد زیادی ایمیل در اختیار دارید که حاصل افرادی است که قبلا از شما خرید کرده اند. آنها با وارد کردن ایمیل خود تنها انتظار دریافت اطلاعات خرید و در نهایت تایید ثبت نام و خرید را دارند. این ها ایمیل های مالی (Transactional Emails) هستند و با ایمل هایی که برای بازاریابی (Email marketing) استفاده می کنید متفاوت اند.

ایمیل های مالی را باید از سرور خود ارسال کنید و در صورتی که حجم این ایمیل ها زیاد است هم می توانید از سیستم هایی که مخصوص این کار طراحی شده اند استفاده کنید. به عنوان مثال سایت Mandrill که توسط تیم Mailchimp طراحی شده و دقیقا برای استفاده در ارسال ایمیل های مالی برای برنامه ها کاربرد دارد. این سایت همچون سایت میل چیمپ یک پلان ۱۲ هزار ارسال در ماه رایگان دارد.

خبرنامه، کوپن تخفیف و کمپین های ترویجی (Promotions) از جمله ایمیل هایی هستند که در دسته ایمیل مارکتینگ جای می گیرند. در صورتی که به یک لیست ایمیل بدون کسب اجازه از آنها ایمیل هایی با هدف بازاریابی ارسال کنید، در واقع اقدام به ارسال ایمیل های ناخواسته کرده اید (UCE) که نوعی از اسپم محسوب می شود.

بهتر است این خط قرمز را رعایت کنید. چون در غیر این صورت ، جدا از ایجاد نارضایتی در میان کاربران، ممکن است با شکایت قضایی از سوی دیگران مواجه شوید. این توصیه دوستانه را از ما بپذیرید: اسپمر نباشید 🙂

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ