اشتباه: خریدن لیست ایمیل

در حال حاضر کمتر کسی است که نداند مثلا یک پکیج «30 میلیون ایمیل واقعی از افراد واقعی» ، در واقع مجموعه ای ایمیل برای دریافت اسپم است! این کاملا مشخص است که اینجنین لیستی، شامل مشتری های مورد نظر ایمیل مارکتینگ ما نیستند و اگر هم افراد واقعی در این لیست باشند ، تمایلی به دریافت ایمیل های ما را ندارند. اما با این وجود، هنوز هم افراد و شرکت های زیادی، به خصوص در ایران، اقدام به فروش این لیست ها می کنند.

این کار در واقع نوعی کلاهبرداری است. آنها مثلا با وعده اینکه برای مشتریان خود پیشنهاد های تشویقی و خاص می فرستند، یک لیست از افراد مختلف جمع می کنند و آن را به دیگران می فروشند. شاید به نظر غیرقانونی نرسد. اما دور از اخلاق است و همچنین استفاده از این لیست ها نیز به نظر غیرعقلانی می رسد!

اگر هم خیلی اصرار به استفاده از این لیست ها دارید، باید برای آنها ایمیل بزنید و با توضیح مختصری درباره خود، از آنها بخواهید که اگر تمایل دارند، به شما اجازه ارسال ایمیل بدهند.

در مورد فروشندگان این لیست ها محتاط عمل کنید. در آغاز از آنها بخواهید تا خود برای شما ، عملیات ارسال را انجام دهند تا اگر هم کاربران از این امر راضی نبودند (که به احتمال زیاد نیستند) ، شما در خطر اسپم شدن قرار نگیرید.

Categories: ایمیل مارکتینگ

Tagged as:

5 replies »

  • سلام
   حق با شماست. متاسفانه در فضای سایبر ایران نمی توان از امنیت اطلاعات شخصی اطمینان کامل داشت. چون قانون خاصی برای آن وجود ندارد و اگر هم هست اجرا نمی شود.

 1. سلام

  برعکس حرف شما و خیلی ها خیلی از کاربران اینترنت
  خیلی دوست دارن ایمیل تبلیغاتی دریافت کنن بنده چند سال هستش که به این کار مشغول هستم آماری که خودم گرفتم این رو نشون میده

  مردم دوست دارند محصولات جدید رو ببینند جون تنوع محصولات زیاد شده
  اکثر کاربران اینترنت حرفه ای نیستند و هدف خاصی در اینترنت ندارن که دریافت ایمیل تبلیغاتی واسشون مزاحمت حساب بشه

  • سلام
   حرف شما هم تا حدودی درسته. اما دلیلی بر این نیست که این نوع ارسال ها اسپم نیستند. اتفاقا بیشتر استفاده کنندگان اینترنت در جهان از نوع مبتدی هستند و حتی به جرات می توان گفت که بسیاری از اونها ، از مبتدی های ایرانی مبتدی تر هستند. اما این ارسال اسپم رو تایید نمی کنه. ارسال اسپم به نوعی توهین به کاربران هست. یعنی عدم قائل شدن حق انتخاب برای آنها.