مرداد 6, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

اشتباه: خریدن لیست ایمیل

در حال حاضر کمتر کسی است که نداند مثلا یک پکیج «30 میلیون ایمیل واقعی از افراد واقعی» ، در واقع مجموعه ای ایمیل برای دریافت اسپم است! این کاملا مشخص است که اینجنین لیستی، شامل مشتری های مورد نظر ایمیل مارکتینگ ما نیستند و اگر هم افراد واقعی در این لیست باشند ، تمایلی به دریافت ایمیل های ما را ندارند. اما با این وجود، هنوز هم افراد و شرکت های زیادی، به خصوص در ایران، اقدام به فروش این لیست ها می کنند.

این کار در واقع نوعی کلاهبرداری است. آنها مثلا با وعده اینکه برای مشتریان خود پیشنهاد های تشویقی و خاص می فرستند، یک لیست از افراد مختلف جمع می کنند و آن را به دیگران می فروشند. شاید به نظر غیرقانونی نرسد. اما دور از اخلاق است و همچنین استفاده از این لیست ها نیز به نظر غیرعقلانی می رسد!

اگر هم خیلی اصرار به استفاده از این لیست ها دارید، باید برای آنها ایمیل بزنید و با توضیح مختصری درباره خود، از آنها بخواهید که اگر تمایل دارند، به شما اجازه ارسال ایمیل بدهند.

در مورد فروشندگان این لیست ها محتاط عمل کنید. در آغاز از آنها بخواهید تا خود برای شما ، عملیات ارسال را انجام دهند تا اگر هم کاربران از این امر راضی نبودند (که به احتمال زیاد نیستند) ، شما در خطر اسپم شدن قرار نگیرید.

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ