شهریور 21, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

اشتباه: ایمیل شخصی برای دریافت کننده

اگر با فردی یک قرار کاری مهم داشته باشید، او را به دفتر کار خود که چیدمان حرفه ای دارد دعوت می کنید یا به اتاق خواب خود؟ اگر بخواهید به کسی کارت ویزیت بدهید، آیا یک کارت پرینت شده مرتب بر روی کاغذی مرغوب به او می دهید یا اینکه شماره خود را با خودکار روی یک کاغذ چسبی می نویسید؟

قرار دادن ایمیل شخصی به عنوان دریافت کننده (Reply-to) در یک کمپین ایمیل مارکتینگ و خبرنامه، دقیقا کاری مشابه این موارد است! مثل اینکه اتاق خواب خود را به دفتر کارتان انتقال بدهید.

استفاده از ایمیل شخصی به عنوان فرستنده و دریافت کننده یکی از بزرگترین اشتباهات و در عین حال رایج ترین آنهاست. حتی استفاده از ایمیل شخصی برای قرارهای کاری هم، در ایران، فراوان دیده می شود. اگر شما یک وبسایت مرتب و قاعده مند دارید، پس بهترین کار ساختن ایمیل در این وبسایت و ارایه آن به دیگران است. این کار بر اعتبار کاری شما نیز تاثیر دارد. شما حتی می توانید این ایمیل را به ایمیل شخصی خود فوروارد کنید و یا از برنامه های کلاینت نظیر ThunderBird و Outlook استفاده کنید. اما از ایمیل های شخصی که در سرویس دهنده هایی همچون gmail , yahoo , aol , inbox , msn و غیره دارید برای موارد کاری و به خصوص در خبرنامه استفاده نکنید.

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ