مرداد 30, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

اشتباه: تست نکردن انواع برنامه ها

فرمت HTML که برای ارسال ایمیل استفاده می شود، در همه مرورگرها و برنامه ها یکسان نمایش داده نمی شود. بنابراین  ممکن است چینشی که ما در قالب خود انجام داده ایم به هم ریخته و ما را از اهدافمان دور می کند. پس تست کردن شاید مهمترین کار قبل از ارسال نهایی کمپین ایمیل مارکتینگ ما باشد.

بهتر است تا جایی که ممکن است از عکس کمتر استفاده کنیم. البته استفاده مناسب از عکس منجر به جذاب تر شدن صفحه می شود و گاهی نیز اجتناب ناپذیر است. اما برخی از سرویس دهنده های ایمیل، همانند یاهو و گوگل، به علت مسایل امنیتی ، در ابتدای باز شدن، عکس ها را نمایش نمی دهند و نمایش و یا عدم نمایش عکس ها را بر عهده کاربر می گذارند. بنابراین بهتر است طوری از عکس استفاده کرد که نبود آن هم لطمه سنگینی به قالب ما وارد نکند.

جهت عکس نیز از جمله مواردی است که گاهی تغییر می کند. به عنوان مثال ممکن است عکسی را که در سمت راست صفحه قرار داده اید در برخی برنامه ها در سمت چپ نمایش داده شود.

بنابراین همیشه قبل از ارسال ، بک بار برای خود و دوستانتان، ایمیل تست بفرستید. سرویس دهنده های مختلف همچون Gmail , Yahoo mail , MSN , Hotmail , Inbox و حتی سیستم های وب میل شبیه Roundcube و  Horde را تست کنید. برنامه های میل کلاینت مانند Microsoft Outlook و Thunderbird را تست کنید و همچنین قالب خود را با مرورگر های مختلف از جمله Chrome ، Firefox ، Safari ، IE و Opera تست کنید. و البته فراموش نکنید که افراد بسیاری نیز ایمیل های خود را با گوشی موبایل یا تبلت خود باز می کنند. بنابراین قالب خود را با این ابزار نیز تست کنید.

برای تست صفحات می توانید از راهنمایی های این اینفوگرافیک استفاده کنید.

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ