رفتار عمومی کاربران در فیس بوک چگونه است؟
شهریور 15, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

رفتار عمومی کاربران در فیس بوک چگونه است؟

این روز ها اگر از یک بازاریاب یا متخصص رسانه های اجتماعی درباره قراردادن فیس بوک در آمیخته ی بازاریابی سوال کنید، حتما با پاسخ مثبت مواجه می شوید. در واقع فیس بوک به محلی برای ارتباط نزدیک برند ها و شرکت ها با مشتریان و علاقه مندان آنها تبدیل شده است. جایی که می توان از نظرات آنها مطلع شد و برنامه بازاریابی را طبق آن پیش برد.

در دنیایی که افراد بسیاری همیشه آنلاین هستند و افراد یکسره با هم در ارتباطند، نمی توان از این قافله دور ماند و همچنان روش های قدیمی را به کار برد. روش های بازاریابی داخلی بر پایه تولید محتوا و حضور مفید و مستمر در شبکه های اجتماعی استوار هستند. پس باید تا حد امکان این نزدیکی به کاربران را حفظ کرد و برای این کار علاوه بر تولید محتوا و به روز بودن و حضور مستمر داشتن، باید با رفتارهای عمومی کاربران نیز آشنا بود تا میزان رضایتمندی هواداران مان را در حد مطلوب حفظ کنیم و بدین شکل، مشتریانی وفادار به دست آوریم و از خواص بازاریابی ویروسی و پیشنهاد شدن به دیگران (Word Of Mouth) بهره مند شویم.

10 نکته غیرقابل اجتناب درباره رفتار کاربران در فیس بوک

در این پرزنتیشن با برخی از رفتارهای عمومی کاربران فیس بوک آشنا می شویم. این تحقیق از میان حدود 1500 نفر از مردم آمرکا انجام شده است. اما تفاوت زیادی میان رفتار کاربران با کاربران ایرانی وجود ندارد. برای مشاهده نسخه بزرگتر بر روی گزینه بزرگسازی در پایین این فریم کلیک کنید.

 

Facebookreportfinal2011 Farsi

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ