تیر 31, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

اشتباه: عجول بودن

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که یک بازاریاب می تواند انجام دهد. «تا آخر امروز باید راهش بندازم!» آنها طراحی و کدنویسی مناسب و درست را انجام نمی دهند. آنها به یک محتوای خوب فکر نمی کنند. آنها برنامه ای برای پیدا کردن عناوین خوب ندارند (شاید یکی از مهمترین عوامل در افزایش درصد دیده شدن ایمیل شما Open Rate) آنها از پاک بودن لیست خود و ثبت نام شده بودن اعضای آن اطمینان کسب نمی کنند. تنها کاری که آنها می کنند، ارسال تعداد زیادی ایمیل به افرادی است که هیچ شناختی نسبت به آنها ندارند و شاید هیچ کدام از آنها به اختیار خود در لیست ثبت نام نکرده اند. نتیجه هم مشخص است. بیننده یا ایمیل را باز می کند یا نمی کند اما فرقی نمی کند. پس از چند ثانیه، بر روی گزینه This is junk یا This is spam کلیک می کنند. این یعنی هدر رفتن وقت ، انرژی و اعتبار ما. (جالب است بدانید که بررسی ها نشان داده که بین 10 تا 30 درصد از کاربران اینترنتی، ایمیل های اینچنینی را اسپم گزارش می کنند. حتی اگر خود برای دریافت آن درخواست داده باشند. نتایج نشان داده که آنها این کار را ، تنها راه موثر برای انصراف یا unsubscribe می دانند!)

نتیجه این می شود که این گزارشات به سرویس دهنده های ایمیل و ISP ها ارسال می شود و در نتیجه شما به عنوان یک Spammer شناخته می شود و ایمیل مارکتینگ شما با شکستی تلخ روبرو می شود. پس همینجا صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید، یک بار مسیر درست را بررسی کنید و مطمئن شوید که کمپین تان شکل مناسبی دارد و مسیر درست را طی می کند.

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ