شمار کاربران لینکداین از 200 میلیون گذر کرد
دی 21, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

شمار کاربران لینکداین از 200 میلیون گذر کرد

روز چهارشنبه ، لینکداین اعلام کرد که کاربران این شبکه تخصصی اجتماعی ، از 200 میلیون گذر کرده است.

شبکه اجتماعی تخصصی و کسب و کار محور LinkedIn ، در تاریخ 1 نوامبر اعلام کرده بود که کاربرانش به مرز 187 میلیون نفر رسدیه اند. به این معنی که به طور متوسط در هر سه ماهه سال گذشته بین 10 تا 15 میلیون نفر به اعضای این شبکه افزوده شده است. در سال 2011 اعضای لینکداین ، 100 میلیون نفر بودند. این شبکه در سال 2003 شروع به کار کرد.

اگر بخواهیم مقایسه ای بین تعداد کاربران لینکداین با سایر شبکه ها داشته باشیم ، می بینیم که لینکداین در حال رقابت با فیس بوک با بیش از 1 میلیارد عضو ، توییتر با حدود 500 میلیون عضو و گوگل پلاس با حدود 500 میلیون عضو می باشد. اما باید به این نکته هم توجه داشت که بسیاری از اعضای سایر شبکه های اجتماعی ، افراد عادی هستند که استفاده های معمولی و برای ارتباط های دوستانه و سرگرمی استفاده می کنند. اما لینکداین از ابتدای کار نیز شبکه ای تخصصی بوده است برای متخصصین.

طبق آمار ارایه شده توسط این شرکت ، 74 میلیون از اعضای لینکداین در آمریکا ، 18 میلیون در هند، 11 میلیون در انگلیس ، 11 میلیون در برزیل و 7 میلیون در کانادا قرار دارند. بیشترین رشد لیندکداین در ترکیه سپس کلمبیا و اندونزی است. بیشترین رشد کاربران موبایل لینکداین هم به ترتیب در چین ، برزیل ، پرتقال ، هند و ایتالیا گزارش شده است.

در نهایت ، در هر ثانیه ، حدود 2 نفر به کاربران لینکداین اضافه می شوند.

متاسفانه هیچ آمار درست و دقیقی از تعداد کاربران ایرانی لینکداین وجود ندارد.

عکس متن ، از nan palemr برگرفته از flickr

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ