21  نقل قول از 21 مدیر برتر
تیر 25, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

21 نقل قول از 21 مدیر برتر

[box]

نوشته ی زیر، ترجمه و برگزیده ای از این مطلب است

[/box]

شرکت های بزرگ و کوچک در یک چیز یه یکدیگر شبیه هستند. همه آنها در پی بهبود نرخ مشتری سازی (Conversion Rate) خود هستند. افراد و شرکت های بسیاری هم ،  هر روز از ما می خواهند تا با استفاده از سرویس آنها ، این نرخ را بهبود دهیم.  اما این بار ما به شکلی دیگر عمل می کنیم…

در این پست ، شما 21 نقل قول از 21 مدیر موفق خواهید خواند که سوال ما را پاسخ دادند:

چه عاملی بیشترین تاثیر را در بهبود نرخ مشتری سازی شما داشته است؟

مسلما استفاده از تجربیات دیگران ، به خصوص در بازاری که یک اشتباه کوچک بسیار سنگین تمام می شود، می تواند گام موثری در پیشرفت ما ایفا کند. دقت کنید که ممکن است برخی از سرویس هایی که در زیر نام برده می شوند در ایران قابل استفاده نباشد. اما نکته ای که مدیر آن شرکت بیان می کند ممکن است در کسب و کار شما هم به کار بیاید.

1- Backblaze

[box]

Gleb Budman
بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی Backblaze

[/box]

محصول شرکت ما ، به کاربران این امکان را می دهد که در ازای هزینه 5 دلار در ماه به راحتی از کلیه اطلاعات لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی  خود یک نسخه پشتیبان بر روی فضای نامحدودی در سرور های ابری این شرکت تهیه کنند. ما همواره در پی ساده کردن استفاده از سرویسمان بوده ایم.

قبلا صفحه اصلی سایت ما شامل گزینه ای برای دانلود برنامه ما بود. سپس می بایست برنامه را نصب کنند و پس از ثبت نام در سایت و وارد کردن ایمیل و پسورد در برنامه، پشتیبان گیری آغاز گردد. اما ما متوجه شدیم که بسیاری از کاربران وقتی که فایل را دانلود می کنند فراموش می کنند که ثبت نام کنند و یا وقتی که ثبت نام می کنند فایل دانلود شده را گم می کنند. بنابراین برنامه نصب نمی شود یا مشخصات ورود وارد نمی شود و در نتیجه هیچ پشتیبانی هم تهیه نمی شود.

برای رفع این مشکل ما یک تغییر کوچک در سایت ایجاد کردیم. در صفحه اول با تغییر گزینه دانلود به شکلی که همزمان ایمیل و پسورد را وارد کنند و برنامه را دانلود کنند، تقریبا این مشکل حل شد. این کار تنها با کم کردن یک کلیک انجام شد. همچنین با این کار ما همان موقع به کاربر ایمیلی می زدیم تا وضعیت او را جویا شده و اگر مشکلی دارد کمکش کنیم.

 

تصویر قبلی سایت:

تصویر جدید سایت :

 

2- BeCouply

[box]

Pius Uzamere
مدیر تکنولوژیک و مدیر ارشد اجرایی در Becouply

[/box]

 کاری که با انجام آن توانستیم تاثیر بسزایی در جذب مشتری ایجاد کنیم، قرار دادن یک ویدیو در صفحه فرود (Landing page) بود. در مدتی کمتر از 90 ثانیه ، ارزشی که برای مشتریان هدف ما آفریده می شود و همچنین شخصیت شرکت و برند ما به کاربر منتقل می گردد.

 

 

3- Buffer

[box]

Leo Widrich
بنیانگذار Buffer

[/box]

 مهمترین عاملی که بیشترین تاثیر را در نرخ تبدیل ما داشت، استفاده از شبکه های اجتماعی برای ثبت نام ، به جای استفاده از فرم عادی ثبت نام بود. به این وسیله کاربر نیازی نیست به شیوه قدیم، ایمیل خود را وارد کند. بلکه تنها با یک کلیک می تواند در سرویس ما ثبت نام کند. با این کار ما حدود 30 درصد افزایش در ثبت نام ها را مشاهده کردیم.

 

 

4- Buyosphere

[box]

Cassandra Girard
مدیر ارشد عملیاتی و بنیانگذار Buyosphere

[/box]

 

وقتی که در رفتار و حضور کاربرانمان در قسمت های مختلف سایت دقیق شدیم، یک چیز نظر ما را جلب کرد. مطالب با کیفیت.  چیزی که مشتریان به دنبال آن بودند. مطلبی که ارزش خاصی به خواننده منتقل کند. این برای ما بسیار مهم بود.

5- ClippPR

[box]

Thomas Knoll
مدیر ارشد اجرایی ClippPR

[/box]

ترفندی که من برای مشتری سازی انجام دادم این بود که در ابتدای راه اندازی سرویس، ۱۰۰ نفر اول را شخصا به استفاده از سیستم دعوت کردم.  همچنین به حدود ۵۰۰ نفر اول هم ، خودم ایمیل زدم و ضمن خوش آمد گویی با آنها ارتباطی نزدیک و به نوعی شخصی ایجاد کردم. این کار برای من بسیار موثر بود و زمانی که برای آن صرف کردم چیزی بیش از ارزشمند بود!

 

6-  CO.

[box]

Juan Diego Calle
مدیر ارشد اجرایی و بنیانگذار CO.

[/box]

عامل بسیار تاثیر گذار برای ما این بود که مسیر خرید را تا حد امکان ساده کنیم. گذاشتن پیغام های زیاد در مسیر سفارش بسیار وسوسه انگیز است! اما ما متوجه شدیم که هر چه این روند را ساده تر و خلوت تر کنیم مشتری ها رضایت بیشتری دارند.

 

7- Codecademy

[box]

Zach Sims
مدیر ارشد اجرایی و بنیانگذار Codecademy

[/box]

محصولمان را در صفحه اول قرار دادیم!

 

نکته:

عاملی که این شرکت انجام داد ممکن است به نظر ساده و واضح بیاید. آنها می توانستند از کاربران بخواهند تا ابتدا در سیستم ثبت نام کنند و در ازای آن قول یاد دادن کد نویسی را به آنها بدهند. اما الان وقتی که شما وارد وبسایت آنها می شوید از شما هیچ نوع ثبت نامی خواسته نمی شود و همانجا مستقیم می توانید کد نویسی را آغاز کنید. کار آنها واقعا جای یاد گرفتن دارد!

 

8- Distil.it

[box]

Alex Schiff
بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی Fetchnotes

[/box]

تکنیک مورد علاقه من این بود که در ابتدای کار، از بازدید کننده فقط یک نام کاربری بخواهیم. به جای اینکه یک فرم با چند فیلد برای پر کردن بگذاریم و کاربر برای ثبت نام لازم باشد همه آنها را وارد کند، در ابتدای کار چیز کوچکی (مثلا نام کاربری) از او بخواهیم و بعدا موارد بعدی همچون ایمیل و پسورد را از او بخواهیم. این کار باعث می شود که کاربر پس از وارد کردن یک نام کاربری یا چیزی مشابه آن احساس کند که می خواهد باقی فرم هم پر کند و بدین ترتیب از همان ابتدا از ادامه کار پشیمان نمی شود!

 

9- Flowdock

[box]

Otto Hilska
مدیر ارشد اجرایی و بنانگذار در Flowdock

[/box]

ما تا به حال تغییرات کوچک زیادی در روند های خود داده ایم که شاید نتوان یکی از آنها را به عنوان مهمترین و تاثیر گذارترین انتخاب کرد. به نظر من کسب و کار شبیه یک ماراتن است نه یک دو ۱۰۰ متر! اما در هر حال شاید بتوان یکی از مهمترین ها را، طراحی مجدد روند ثبت نام دانست. به طوری که همه کار در یک صفحه انجام شود. همچنین امکان ثبت نام از طریق گوگل را هم فراهم کردیم که هم اکنون تقریبا نیمی از کاربران ما از آن استفاده می کنند.

10- Foodoro

[box]

Jay Moon
بنیانگذار Foodoro

[/box]

در کار ما هیچ چیز به اندازه حمل و ارسال رایگان موثر نبود.

11- FutureAdvisor

[box]

Bo Lu
از بنیانگذاران FutureAdvisor

[/box]

انتشار مطالب از منابع معتبر. این چیزی بود که برای ما بسیار تاثیر گذار بود. این کار نه تنها بر نوع ترافیکی که به سایت ما سرازیر می شد تاثیر گذاشت بلکه افرادی هم که با شناخت قبلی، مقالات ما را مطالعه می کردند و سپس وارد سایت می شدند نیز دید بهتری نسبت به ما پیدا کردند.

12- GiftRocket

[box]

Kapil Kale
بنیانگذار GiftRocket

[/box]

ما یک مرحله از روند خرید مان حذف کردیم. قبلا وقتی که یک کاربر قصد خرید داشت با یک صفحه روبرو می شد که نوع بازار مورد نظرش را انتخاب می کرد و سپس می بایست بر روی گزینه ای کلیک کند تا وارد مراحل سفارش شود.

ما این روند را تغییر دادیم و انتخاب بازار مورد نظر را در همان فرم سفارش جای دادیم و این در مشتری سازی ما بسیار تاثیر گذار بود.

این سایت هم اکنون و در طراحی جدید خود، امکان انتخاب بازار مورد نظر را در همان صفحه اول و به شکلی جذاب قرار داده است.

 13- GinzaMetrics

[box]

Ray Grieselhuber
یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد اجرایی در GinzaMetrics

[/box]

 

با وجود تمام تاکتیک های بازاریابی آنلاین و بهینه سازی مسیر ها و … ، مهمترین چیزی که تاثیر گذاری محسوسی در مشتری سازی و فروش برای ما داشت، افزایش کیفیت محصولاتمان بود. هنوز خیلی از تاکتیک ها جای انجام دارند. اما به جرات می توان گفت، مرگ و زندگی ما به محتوای خوب وابسته است!

14- GoInstant

[box] 

Ben Yoskovitz
نایب رییس بخش تولید در GoInstant

[/box]

ما به تازگی سایت خود را بازسازی کرده ایم که این خود در بهبود مشتری سازی تاثیر گذار است. اما عاملی که برای هر کسب و کاری از جمله ما می تواند موثر باشد، آنالیز مشتریان است. اینکه چه کسانی مشتری ما هستند، به دنبال چه چیز هستند، رفتار خرید آنها چگونه است و سوالات دیگری که از این بررسی به دست می آید به ما یاد می دهد که چه چیز را چگونه و در کجا به چه کسی ارایه کنیم و با این کار تاثیر بسزایی در مشتری سازی مشاهده کرده ایم.

15- GoPollGo

[box] 

Ben Schaechter
بنیانگذار GoPollGo

[/box]

کاری که ما انجام دادیم و تاثیر فوق العاده ای بر تبدیل بازدید کنندگان به مشتری برای ما داشت، قراردادن تصاویری از محیط برنامه ، در صفحه اول سایت بود. به صورتی که کاربر بتواند همراه با توضیحات، تصاویر و قسمت های مختلف برنامه را ببیند و تنها با یک سری توضیحات نوشتاری مواجه نشود.

 

16-Help Scout

[box]  

Nick Francis
از بنیانگذاران Help Scout

[/box]

فایده، برتر از قابلیت است. به جای اینکه مدام قابلیت پشت قابلیت رو کنید و در چشم کاربرانتان فرو کنید!، فواید همین قابلیت های فعلی تان را شرح دهید. به مشتری خود بفهمانید که کدام مشکل او را رفع می کنید و چگونه زندگی اش را راحت تر می کنید. قابلیت ها مربوط به شماست. این فواید است که به کار مشتری می آید.

 

17- Keepsy

[box]  

Blake Williams
از بنیانگذاران Keepsy

[/box]

بزرگترین عاملی که روی تبدیل مشتری ما تاثیر گذاشت، قرار دادن دو دکمه سبز رنگ بزرگ در صفحه اصلی سایت بود که از کاربر درخواست یک عمل (Call-To-Action) می کرد.

 

18- Manpacks

[box]

Ken Johnson
مدیر تجربیات مشتری و یکی از بنیانگذاران Manpacks

[/box]

بهترین کار ما راه اندازی یک سیستم چت زنده بود که همواره سعی کردیم تا حد امکان در آن آنلاین باشیم. به این صورت علاوه بر این که با مشتری ها ارتباط برقرار می کردیم، راحت تر می توانستم بفهمیم که کجای سیستم مشکل دارد یا خوب مفهوم نیست و بنابراین آن مشکل را رفع می کردیم. ما یک هفته صرف جمع آوری اطلاعات می کردیم. سپس هفته بعد از میان این اطلاعات و بازخورد های حاصل از ارتباط با مشتری ها ، چیزهای زیادی یاد می گرفتیم و برای بهبود روند های مورد استفاده مشتری، به کار می بستیم. این کار اعتماد مشتری ها به ما را افزایش داد و همه می دانیم که اعتماد در کسب و کار بسیار ارزشمند است و سخت به دست می آید.

19- Simply Measured

[box]

Adam Schoenfeld
مدیر ارشد اجرایی در Simply Measured

[/box]

ما فرم درخواست نسخه آزمایشی را تعاملی تر کردیم. به صورتی که کاربر به طور خاص می تواند نوع اطلاعاتی که نیاز به پیگیری کردن دارد را مشخص کند تا در دوره آزمایشی به اطلاعات مورد نیازش برسد.

20- Thumbtack

[box]

Sander Daniels
مدیر توسعه کسب و کار در Thumbtack

[/box]

قرار دادن لوگوی خبرگزاری های معروف که در مورد ما حرف زده بودند، تا 17 درصد ، نرخ تبدیل مشتری ما را افزایش داد.

 

21-  SendHub

[box]

 Ash Rust
بنیانگذار و مدیر SendHub

[/box]

ما قبلا فقط ورود و ثبت نام از طریق فیس بوک را در اختیار کاربر می گذاشتیم. اما این را تغییر دادیم و ورود از طریق گوگل و همچنین ثبت نام عادی را اضافه کردیم. نتیجه جالبی به دست آمد. این کار به سرعت تاثیر خود را نشان داد. تنها 15 درصد از افراد تمایل به استفاده از اکانت فیسبوک خود  داشتند و اکثر افراد تمایل داشتندفقط از طریق شماره موبایل خود ثبت نام کنند.

 جمع بندی

همانطور که ابتدای مطلب گفتیم، شاید برخی از این مشاغل برای ما نا مانوس باشند . اما نباید از این نکته غافل بود که همه ما به هر حال با کاربران مواجه هستیم و رفتارهای انسانی در استفاده از سرویس های اینترنتی معمولا از یک سری اصول خاص پیگیری می کند. پس ما در راه اندازی یک کسب و کار آنلاین باید سعی کنیم از بیشتر تجربیاتی که دیگران به دست آورده اند استفاده کنیم و زمان و هزینه خود را صرف تجربه مجدد آنها نکنیم.

آیا شما هم تجربه ای دارید که مایل باشید با دیگران به اشتراک بگذارید؟ آنها را از طریق  نظرات، توییتر و فیسبوک با ما در میان بگذارید.
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ