مگا آپلود ، دوباره جان می گیرد
آبان 21, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

مگا آپلود ، دوباره جان می گیرد

چندی پیش، خبری غیرمنتظره در دنیای وب منتشر شد. سایت مگاآپلود بسته شد و مالکان آن دستگیر شدند. وزارت دادگستری آمریکا حکم بسته شدن و دستگیری این افراد را صادر کرد و دولت نیوزلند نیز تعدادی از انها از جمله کیم اشمیتز (ملقب به کیم دات کام) را دستگیر و به آمریکا مسترد کرد.

چندی پیش خبر دیگری از این سایت در دنیای وب منتشر شد. کیم دات کام، دامنه ای با نام Me.Ga را تهیه کرد و قصد راه اندازی مجدد مگا آپلود را دارد. این راه اندازی قرار بود در سالگرد حمله پلیس به ویلای او و دستگیری اش انجام شود. اما چند روز بعد دولت گابن (دامنه ga ، دامنه کشوری گابن است) این دامنه را غیرفعال کرد و اعلام کرد که این کشور نمی خواهد بیش از این با دزد ها همکاری کند! و در پی آن بارها توسط کیم دات کام مورد تمسخر قرار گرفت!

اما امروز خبر دیگری از این سایت منتشر شد. کیم دات کام در توییتر خود اعلام کرد که این سایت با دامنه mega.co.nz و با حمایت قانون به زودی آنلاین می شود. این دامنه متعلق به کشور نیوزلند است.

در حال حاضر در این آدرس شعاری به این صورت قرار گرفته است: « ما قول می دهیم، ارایه ای بزرگتر، بهتر، سریع تر، قوی تر و امن تر» و وعده داده شده که در تاریخ 19 ژانویه فشردن این دکمه، دنیا را تغییر می دهد.

این بار به نظر می رسد که مگا آپلود قصد کمک گرفتن از حامیان خود را نیز دارد و گزینه هایی را نیز به این منظور در این صفحه قرار داده است و از کمک های میزبانی، فنی و مالی استقبال کرده است. همچنین قصد دارد تا با حضوری قدرتمند ، نه تنها استفاده کنندگان قبل را مجددا جذب کند ، بلکه کاربران جدیدی را برای خود ایجاد کند.

مگاآپلود پیش از این ، ترافیک قابل توجهی از وب را به خود اختصاص داده بود. این بار هم با حضور مجدد سرویس آپلود به علاوه سرویس های دیگری از جمله سرویس های اختصاصی موسیقی و ویدیو، به نظر می رسد دنیای وب ، باید ترافیک بیشتری را برای این سایت در نظر بگیرد.

اطلاعات بیشتر در این لینک

نظر شما درباره این سایت چیست؟ آیا دستگیری صاحبان آن کار درستی بود؟

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ