شبکه تبلیغاتی یاهو! بینگ
مهر 3, 1391
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

شبکه تبلیغاتی یاهو! بینگ

یکی از روش هایی که شرکت ها برای ایجاد تحول یا تغییر استفاده می کنند، الحاق به شرکتی دیگر است. خریدن شرکت های کوچک توسط شرکت های بزرگ نیز امری معمول است. اما در این حالت معمولا شرکت کوچکتر در شرکت بزرگتر حل شده و هویت مستقل خود را از دست می دهد. اما گاهی که دو شرکت بزرگ تصمیم به همکاری نزدیک می گیرند، همه عناصر دو شرکت در شکل دادن به هویت جدید تاثیر می گذارد. یکی از نمونه های معروف در زمینه کالا ، سونی اریکسون بود که در نتیجه بخش بزرگی از بازار به این برند جدید تعلق گرفت که ناشی از ترکیب شدن دو شرکت بزرگ با قابلیت های مختلف بود. (البته ناگفته نماند که این دو شرکت مجددا از یکدیگر جدا شده اند و اریکسون از بازار گوشی های موبایل خارج شده است.)
در دنیای اینترنت و تجارت الکترونیک نیز این اتفاق بسیار دیده می شود. یکی از آخرین موارد، ترکیب شدن بخش تبلیغات مایکروسافت و یاهو بود.
چندی پیش مایکروسافت اعلام کرد که بخش تبلیغات خود را از Microsoft Ads به Bing Ads تغییر نام می دهد و پس از مدتی نیز در یک همکاری با یاهو، شبکه تبلیغاتی یاهو! بینگ(Yahoo! Bing) را ایجاد کردند.
این تغییر تلاشی برای ارایه سیستمی قوی تر، گسترده تر و با امکانات جدید است که علاوه بر اینکه قدرت اثرگذاری تبلیغات این دو شرکت را افزایش دهد، بتواند امکان رقابت با غول شرکت های تبلیغاتی یعنی گوگل را افزایش دهد.
در ایران نیز چندین بار دسترسی به موتور جستجو و سرویس های دیگر گوگل به دلایلی مسدود و یا محدود شده است. پس شاید بهتر باشد راه جایگزینی پیدا کرد تا در نبود گوگل بتوانیم از قابلیت های تبلیغات اینترنتی استفاده کنیم. البته هیچگاه نباید فراموش کنیم که حتی با وجودی که گوگل بخش بزرگی از این بازار را در دست دارد، اما بخش بزرگ دیگری نیز در دست سایر شرکت هاست و ما باید توانایی استفاده از قابلیت ها و امکانات همه آنها را داشته باشیم و به یک سرویس اکتفا نکنیم.

این مطلب مقدمه ای بود بر مطالبی در زمینه انواع تبلیغات اینترنتی و موضوعات مرتبط با آن که در چند هفته آینده در الکتروبلاگ منتشر می شود.
هر سوالی در این زمینه دارید با ما مطرح کنید تا در مطالب بعدی گنجانده شود. برای تماس با ما اینجا را کلیک کنید.

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ