ریموت دسکتاپ به ویندوز با موبایل
مهر 26, 1392
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

ریموت دسکتاپ به ویندوز با موبایل

کسانی که سال هاست از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند ، با ظهور تلفن های همراه هوشمند ، همیشه به دنبال راهی بوده اند تا بتوانند به صورت ریموت دسکتاپ ، با استفاده از موبایل خود به کامپیوتر وصل شوند.

اتصال ریموت دسکتاپ به ویندوز با اندرویید و اپل

مایکروسافت همین امروز ، نسخه نخست نرم افزار اتصال دهنده موبایل های هوشمند اندرویید و اپل را معرفی و ارایه کرد. این نرم افزار را هم اکنون می توانید از طریق گوگل پلی برای اندرویید و از طریق اپ استور برای اپل دانلود کنید.

همانطور که از نام این نرم افزار بر می آید ، Microsoft Remote Desktop برای این طراحی شده است تا کاربران بتوانند در هر جایی که هستند ، به صورت ریموت به سیستم خود متصل شوند و کارهای خود را به انجام برسانند.

یکی از قابلیت های جالبی که این نرم افزار در اختیار استفاده کنندگان از آن می کند ، استفاده از قابلیت های لمس چند نقطه ای یا مولتی تاچ موبایل یا تبلت بر روی ویندوز است. البته این قابلیت برای ویندوز 8 قابل اجراست که به طور پیشفرض این امکان در آن تعبیه شده است.

در توضیحات نسخه اپل این نرم افزار امکان اتصال آسان به مانیتور و پرژکتور برای انجام پرزنتیشن نیز آورده شده است که ظاهرا در نسخه اندروییدی فعلا وجود ندارد. در زیر می توانید تصاویری از دستگاه های متصل شده به ویندوز را مشاهده کنید.

اندرویید

اپل:

مایکروسافت از سال ها قبل امکان اتصال ریموت به سیستم عامل های ویندوز و مک را فراهم کرده بود. اما این اولین بار است که قابلیت ریموت دسکتاپ از طریق دستگاهی با سیستم عاملی متفاوت فراهم شده است. سیستمی که قصد اتصال به آن را دارید باید به عنوان یک میزبان ( Host ) ریموت دسکتاپ را اجرا کرده باشد.

هفته پیش مایکروسافت به طور ضمنی گفته بود که این نرم افزار در این ماه منتشر می شود و معرفی رسمی برای آن اعلام نکرده بود. تا کنون نیز ( که این متن نگارش می شود) هنوز هیچ اعلام رسمی از سوی مایکروسافت منتشر نشده است. اینطور به نظر می رسد که مایکروسافت قصد ندارد خیلی روی این نرم افزار سر و صدا کند!

عکس ها و منبع از: TheNextWeb.com

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ