تغییر رویه ای نشر

تغییر رویه الکتروبلاگ – ای نشر

از زمان شروع فعالیت جدی الکتروبلاگ حدود چهار سال می گذرد. فعالیت روی این سایت از ابتدا به صورت وبلاگی شخصی با محور فعالیت تجارت الکترونیک بود. در کنار این موضوع اصلی، برخی موضوعات فرعی که می توانستند به کاربران در این راه کمک کنند هم منتشر می شد. به عنوان مثال مطالب و اینفوگرافیک هایی که به موضوعات کسب و کار مربوط می شدند. از جمله اینفوگرافیک «فواید چرت زدن» که از ابتدا در فیسبوک منتشر کردم و سپس در سایت اینفوگرافیک. پس از آن هم بارها به صورت قانونی و غیرقانونی در سایت های مختلف و حتی به صورت چاپی در یک شرکت مورد استفاده قرار گرفت.

با توجه به وقت گیر بودن فعالیت مستمر بر روی این سایت و با توجه به مشغله کاری من که در سیستم های «پی برگ» و سپس «چامگیر» ایجاد شد، امکان ادامه فعالیت مفید بر روی ای نشر امکان پذیر نشد. هم اکنون پس از یک دوره عدم فعالیت، با کمک یکی از دوستانم قصد شروع دوباره فعالیت بر روی ای نشر را داریم. این بار اما به شکلی دیگر.

تا کنون ای نشر به صورت یک وبلاگ فعالیت می کرد و برنامه اقتصادی خاصی را دنبال نمی کرد. بخش وبلاگ ای نشر تعطیل نمی شود. بلکه با فعالیت مستمر ادامه پیدا می کند. اما در کنار آن کتابهای الکترونیک، دوره های حضوری و آنلاین و محصولات دیگری ارائه می شوند که در عین حال که نیاز بخشی از جامعه کسب و کار آنلاین را برطرف کند، نمونه ای نو برای روشهای درآمدزایی را به نمایش بگذارد. زیرا در حال حاضر اکثر سایت های فعال که به تولید محتوا مشغولند، تنها راه درآمدزایی را بر پایه دریافت و نمایش تبلیغات بنری، متنی یا رپورتاژ آگهی قرار داده اند.

ما در ای نشر تلاش می کنیم در کنار استفاده از روشهای مرسوم، شیوه های دیگر که توسط وبلاگهایی همچون Problogger و Mashable مورد استفاده قرار می گیرد را به اجرا درآوریم. در این راه مثل همیشه، پذیرای نظرات و پیشنهادات و همچنین همکاری شما هستیم.

Categories: Blog