کشف یک حفره امنیتی در وایبر
اردیبهشت 8, 1392
Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎) (64 articles)
Share

کشف یک حفره امنیتی در وایبر

خیلی خلاصه باید گفت که از طریق این حفره امنیتی ، کل اختیار تلفن هوشمند شما ، به دست فرد خرابکار می افتد!

به تازگی کارشناسان امنیت سیستم های همراه ، از کشف یک حفره امنیتی خطرناک در نرم افزار محبوب « وایبر » خبر داده اند. در نتیجه این نقص در این نرم افزار ، کلیه راه های جلوگیری از ورود اولیه بی اثر شده و کنترل گوشی به دست حمله کننده خواهد افتاد.

نرم افزار « وایبر » یکی از محبوب ترین نرم افزار های گفتگو در بستر اینترنت می باشد که تا کنون تنها از طریق «گوگل پلی» نزدیک به 50 میلیون بار دانلود شده است. این نرم افزار از طریق بازار ایرانی که جایگزینی برای گوگل پلی در ایران می باشد نیز ، بیش از 1 میلیون بار بارگذاری و نصب شده است.

توسعه دهنده وایبر اعلام کرده است که به باگ امنیتی نرم افزار خود آگاه است و به زودی یک نسخه جدید که در آن مشکل وایبر رفع شده است ارایه خواهد شد.

این باگ امنیتی توسط یک شرکت امنیتی ویتنامی کشف شده است که در وبلاگ خود توضیح داده اند که نفوذ به یک گوشی که نرم افزار وایبر را در اختیار دارد ، تنها با ارسال چند پیام از سوی حمله کننده برای گوشی فرد قربانی صورت می گیرد و با انتشار چندین فیلم در یوتوب ، نشان داده است که این مشکل در یک مدل خاص از گوشی های اندروییدی وجود ندارد. بلکه اختصاصا مربوط به نرم افزار « وایبر » می باش.

کارشناسان توصیه کرده اند که تا زمانی که این حفره امنیتی برطرف شود ، تا حد ممکن از این نرم افزار استفاده نکنید و همچنین گوشی خود را در دسترس شخصی دیگر قرار ندهید.

در هر حال ، نمی توان انتظار داشت که کلیه برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار های موبایل از دانش کامل امنیتی برخوردار باشند. به همین دلیل باید از تیم های امنیتی که در جهت بهبود امنیت این نرم افزار ها تلاش می کنند و هر از چند گاهی ، استفاده کنندگان را از حفره های خطرناک مطلع می کنند تشکر کرد.

منبع خبر و مطلب این گروه امنیتی

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

Bahman Mohadeci (‫بهمن محدثی‬‎)

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ