اپل ، افکت ورق زدن را به نام خود ثبت کرد
آبان 26, 1391 Share

اپل ، افکت ورق زدن را به نام خود ثبت کرد

اپل به حق اختراع جدید خود، ورق زدن دیجیتال افتخار می کند.

طبق خبری که این هفته توسط اداره ثبت اختراعات ایالات متحده آمریکا منتشر شده است،  شرکت اپل طراحی «نمایش صفحه یا بخشی از آن را با رابط کاربری گرافیکی» را به نام خود ثبت رساند. این حالت ، افکتی بود که در بسیاری از برنامه ها برای طبیعی جلوه دادن ورق زدن کتاب استفاده می شد.

در تصویر ثبت حق اختراع سه عکس قرار گرفته است. در تصویر اول گوشه ورق در حال چرخیدن (ورق خوردن) است. در تصویر دوم ورق تا نیمه چرخیده شده و در تصویر سوم تا انتها ورق زده شده و اکثر صفحه بعد نمایان گردیده است.

این امکان در محصول iBOOK شرکت مورد استفاده قرار گرفته است و یکی از 38 حق اختراعی است که در این هفته به شرکت اپل تعلق داده شده است.

روزنامه نیویورک تایمز به این نکته اشاره کرده است که این اولین حق اختراع «تقریبا آشکار» نیست که به شرکت اپل تعلق می گیرد. پیش از این نیز، این شرکت حق اختراع یک نوت موسیقی را که با یک دایره بزرگ دور آن مشخص شده بود، به عنوان آیکون موسیقی آی تونز ثبت کرد که به سختی می شد شباهت آن به علامت آی تونز را کشف کرد.

 تلاش اپل برای ثبت های جدید

در چند سال گذشته شرکت اپل با استفاده از حق اختراعاتی که ثبت کرده است در مقابل سازندگان دستگاه های قابل حمل استادگی کرده است.

در اوایل امسال نیز اپل مبارزه حق اختراع علیه شرکت سامسونگ را با دریافت یک میلیارد دلار پیروز شد. همچنین پس از حکمی که در آن دادگاه داده شد، اپل اعلام کرد که در پی انجام حرکاتی مشابه درباره سایر محصولات سامسونگ از جمله گلکسی نوت 10.1 نیز خواهد بود.

پیشتر در همین هفته به یک پرونده حق اختراع دیگری رسیدگی شد که در آن شرکت Apple و HTC به تفاوقی دست یافتند که به مدت 10 سال شرکت HTC به ازای هر دستگاه آندروید که بفروش میرساند مبلغ 6 تا 8 دلار از فروش آنرا به شرکت اپل اهدا کند.

نظر شما چیست؟ آیا اپل حق دارد ورق زدن انیمیشن را به نام خود ثبت کند؟

Tags اپل