اپل ، حق ثبت ورق زدن دیجیتال را به نام خود ثبت کرد

اپل ، افکت ورق زدن را به نام خود ثبت کرد

اپل به حق اختراع جدید خود، ورق زدن دیجیتال افتخار می کند.

طبق خبری که این هفته توسط اداره ثبت اختراعات ایالات متحده آمریکا منتشر شده است،  شرکت اپل طراحی «نمایش صفحه یا بخشی از آن را با رابط کاربری گرافیکی» را به نام خود ثبت رساند. این حالت ، افکتی بود که در بسیاری از برنامه ها برای طبیعی جلوه دادن ورق زدن کتاب استفاده می شد.

اپل ، حق ثبت ورق زدن دیجیتال را به نام خود ثبت کرد

در تصویر ثبت حق اختراع سه عکس قرار گرفته است. در تصویر اول گوشه ورق در حال چرخیدن (ورق خوردن) است. در تصویر دوم ورق تا نیمه چرخیده شده و در تصویر سوم تا انتها ورق زده شده و اکثر صفحه بعد نمایان گردیده است.

این امکان در محصول iBOOK شرکت مورد استفاده قرار گرفته است و یکی از 38 حق اختراعی است که در این هفته به شرکت اپل تعلق داده شده است.

اپل نوت موسیقی را برای خود ثبت کردروزنامه نیویورک تایمز به این نکته اشاره کرده است که این اولین حق اختراع «تقریبا آشکار» نیست که به شرکت اپل تعلق می گیرد. پیش از این نیز، این شرکت حق اختراع یک نوت موسیقی را که با یک دایره بزرگ دور آن مشخص شده بود، به عنوان آیکون موسیقی آی تونز ثبت کرد که به سختی می شد شباهت آن به علامت آی تونز را کشف کرد.

 تلاش اپل برای ثبت های جدید

در چند سال گذشته شرکت اپل با استفاده از حق اختراعاتی که ثبت کرده است در مقابل سازندگان دستگاه های قابل حمل استادگی کرده است.

در اوایل امسال نیز اپل مبارزه حق اختراع علیه شرکت سامسونگ را با دریافت یک میلیارد دلار پیروز شد. همچنین پس از حکمی که در آن دادگاه داده شد، اپل اعلام کرد که در پی انجام حرکاتی مشابه درباره سایر محصولات سامسونگ از جمله گلکسی نوت 10.1 نیز خواهد بود.

پیشتر در همین هفته به یک پرونده حق اختراع دیگری رسیدگی شد که در آن شرکت Apple و HTC به تفاوقی دست یافتند که به مدت 10 سال شرکت HTC به ازای هر دستگاه آندروید که بفروش میرساند مبلغ 6 تا 8 دلار از فروش آنرا به شرکت اپل اهدا کند.

نظر شما چیست؟ آیا اپل حق دارد ورق زدن انیمیشن را به نام خود ثبت کند؟

Categories: اخبار, تجارت

Tagged as:

6 replies »

  1. شرکت اپل سردسته دزدهاست. این حرکت ثبت پتنت های مسخره و مزخرف هم نشون میده که چقدر این شرکت پست و سو استفاده گره و میخواد هر چیز بی ربطی رو به اختراع نسبت بده و بعدش دعوا راه بندازه که بقیه از ایده من استفاده میکنن. ولی هرکسی تاریخ رو بخونه میفهمه که اپل فقط یه شرکت دزده که ابتکارات دیگران رو بَزَک میکنه و به نام خودش جا میزنه.

  2. اکثریت این پتنت ها با پشتیبانی دولت آمریکا از اپل به نام اپل ثبت می شوند و این یعنی همان سیستم مافیای مدرن که به هر نحوی می خواهند رقبا را از میدان خارج کنند؛ شکایت اپل مبنی بر اختصاصی بودن گوشی چهار گوشه یک حماقت محض بود که در واقع ما می بینیم اکثر گوشی ها همین شکلی اند مگر می شود اشکال هندسی را هم کسی به اسم خود ثبت کند که حمایت کامل دولت فدرال از اپل به آنها این جرئت را می دهد که هرکاری که دلشان خواست بکنند…

    • البته همواره فرصت برای دیگر شرکت ها هم وجود دارد و بیشتر به نظر می رسد که رقابتی ناسالم شکل گرفته که شرکت های بزرگ به جای خلق تکنولوژی ها و ایده های جدید، به فکر بهره برداری از ایده های قبلی خود در جهت ضربه زدن به یکدیگر شده اند. همانطور که می دانید در کشور های دیگر هم شکایت هایی مشابه انجام گرفت و در مواردی که اپل هم بخشی از ماجرا بوده، همیشه برنده ماجرا نبوده است.

  3. اگه شما هم میتونید یه دونه شو (نه همه رو ها)یه دونه از همون پتنت های الکی ای که می فرمایید اختراع کنید ببینیم …!

    واقعا ایرانی جماعت تنبل، تنگ نظر و توجیه کنه. و چشم دیدن موفقیت دیگران رو نداره هر کی موفقه و داره پول پارو میکنه، از نظر ما دزده

    متاسفم برای این کوته فکری